Ny on ollu senverran viileetä säitä, että juhannusruusu ei viälä kuki, mutta
'Haaga'-alappiruusu paikkaa sitä hyvi, suarastansa erinomaasesti. Vuasi sitte muutama kymmen kukkaa, ny joka pääs.
Ensimmääne purkki
daaliaki, 'Hartenaas', o aukaassu ensimmääsen kukkansa. Vein daaliat vintistä muutamaksi viikoksi kasvarihin ja siälähän ne pörhistyyvät ja tukevootuuvat kummasti.
Terassilla on ollu isoos sinkkisaavis monena vuatena yrttiä, mutta ny tyhyjäsin sen ja hommasin siihe aurinkokennolla toimivan puluputtehen.
Istuun päivällä terassilla ja aurinko paistoo tosi hianosti purkkivaahterahan.
Oon ollu ihan pihalla, mutta eiköhän se siitä rauhootu.
OIKEE KUKKAASAA JA IHANAA JUHANNUSTA!
Ihanasti kukkiva Haaga.
VastaaPoistaHyvää juhannusta. 🇫🇮🇫🇮🇫🇮
Upea on alppiruususi! Hyvää juhannusta!
VastaaPoistaNyt on 'Haaga' niin komeasti kukassa, ettei varmaan ikinä ole tuollaista nähty. Ei tuon enempää kukkia puskaan mahtuisi.
VastaaPoistaHyvää juhannusta!
'Haagaan' ei varmaan yhtään enempää kukkia edes mahtuisi. Komean näköinen, korvaa juhannusruusun kukinnan mennen tullen.
VastaaPoistaJuhannusaatto on jo juhlittu. Aurinkoista juhannuspäivää ja vuoden pisintä päivää!
Mahtava on alppiruusun kukinta. Meillä on ollut lasten ja lastenlasten kanssa melkoinen juhannushärdelli. Pikkuväkeä, koiria ja vilskettä.
VastaaPoistaOikein hyvää juhannusta sinullekin!
Hyvää juhannusta!
VastaaPoista